Spēles mērķis Teniss

Spēles mērķis

Mērķis teniss ir spēlēt bumbu pāri tīklam pretinieka laukumā tā, lai pretinieks vairs nevarētu sasniegt bumbu vai būtu spiests kļūdīties. The teniss bumba ir jāspēlē pareizi pēc tam, kad tā ir parādījusies vienreiz, pareizi vispārējā laukā. Robežlīnijas ir spēles laukuma daļa, tāpēc bumba, kas pieskaras līnijai pēc iespējas tuvāk, joprojām spēlē.

Bumba tiek izspēlēta ar tā saukto servi pretinieku servisa zonā. Katram spēlētājam ir divi mēģinājumi. Ja ar otro servi neizdodas trāpīt laukumā pēc noteikumiem (dubultkļūda), to uzskata par kļūdu un pretiniekam piešķir vienu punktu. Ja bumba uz servi pieskaras tīkla malai un pēc tam pēc noteikumiem nonāk servisa zonā, servi atkārto. Uzvar tas spēlētājs, kurš vispirms uzvar nepieciešamo setu skaitu.

Skaitīšanas metode

Nedaudz netradicionāls punktu skaitīšanas veids teniss balstās uz divām neatkarīgām teorijām. Iespējamās izcelsmes pamatā ir derības 14. gadsimtā. Tajā laikā cilvēki derēja 15 noliedzējiem katrā setā, kas savukārt sastāvēja no 4 spēlēm.

Izrunas ērtībai 45 tika mainīts uz 40. Otrā teorija attiecas uz sākotnējām četrām līnijām ekspluatācijas paralēli tīklam. Pēc katra izcīnītā punkta spēlētājam tika atļauta viena līnija uz priekšu.

Līnijas tika izvietotas ar 15 un 10 collu intervālu. Visu tenisa spēli sauc par maču, kas savukārt sastāv no setiem un mačiem. (Tenisā tas bieži vien ir maldinošs nezinātājiem, jo ​​uzvarēta spēle nav līdzvērtīga uzvarai).

Tas, kurš ir uzvarējis divus setus pirmais, ir uzvarētājs. Komanda tiek uzvarēta, ja spēlētājs: spēlē skaitlis ir 0, 15, 30, 40. Spēle tiek uzvarēta, ja spēlētājs var iegūt nākamo punktu pēc 40 punktu sasniegšanas.

Kad rezultāts ir 40:40 (deuce), spēle jāuzvar ar divu punktu starpību. Ja serveris gūst punktu par pirmo servi, zvans ir “Advantage Up” un, ja atgriešanās spēlētājs gūst punktu , tas ir “Advantage Back”. Pirmais spēlētājs, kurš tiek izsaukts pirmais skaitītājā, sākas ar servi no labās malas (0: 0). Kad punkts ir iegūts (15: 0), viņš servē no kreisās puses ... Uzvarēts neizšķirts pārtraukums tiek skaitīts tikai kā viena uzvarēta spēle (no 6: 6 līdz 7: 6 vai 6: 7), bet pie rezultāta 6: 6 tas ir izšķirošais kopai.

Tas sākas ar 0: 0, un katrs izcīnītais punkts netiek skaitīts kā 15. spēlē, bet tikai 1. Spēlētājs, kurš vispirms sasniedz 7 punktus ar vismaz 2 punktu starpību, uzvar setu. Iespējamie rezultāti (7: 0,… 7: 5.

8: 6, 9: 7.). Tā kā tenisā servējošajam spēlētājam ir priekšrocības, 1. spēlētājs apkalpo tikai vienu ralliju, pēc tam pārmaiņus divas reizes. Neizšķirta pārtraukuma sākumā spēlētājam, kuram iepriekšējā spēlē bija neveiksme, ir tiesības servēt.

Pēc 6 nospēlētiem punktiem (piem., 5: 1, 4: 2.) Pusju maiņa notiek bez pārtraukuma. Pie katra nevienlīdzīgā rezultāta setā sāns tiek mainīts ar pārtraukumu.

Katrā setā pie (1: 0) izmaiņas tiek veiktas bez pārtraukuma. Spēlētājam ir bumba, kad viņš var uzvarēt spēli ar nākamo punktu. Seta bumba tiek piešķirta spēlētājam, kurš uzvar setu ar nākamo punktu, un, ja spēlētājs var uzvarēt visā mačā ar nākamo ralliju, to sauc par mačbumbu.

Ja spēlētājam ir iespēja uzvarēt mačā ar nākamo ralliju, to sauc par pārtraukuma punktu. Ja viņam tas izdodas, to sauc par pārtraukumu.

• Uzvarēja 6 spēles, un pretinieks uzvarēja ne vairāk kā 4 spēles.

(6:0, 6:1, 6:2, 6:3, 6:4)

• Pie rezultāta 5: 5 spēle tiek pagarināta līdz 7. (7: 5)
  • Pie 6: 6 izšķiras neizšķirts pārtraukums. (7: 6)

pieder pie tenisa pamatgājieniem:

• Priekšā
  • Bekhands
  • piemaksa
  • Zalve
  • Tauriņš

Tenisa korts ir sadalīts tīklā divos vienāda lieluma taisnstūros.

Korta garums ir 78 pēdas (23.77 m) no vienas bāzes līnijas līdz otrai. Dubultā laukuma platums ir 36 pēdas (10.97 m) un 27 pēdas (8.23 m) vienvietīgajam laukumam. Trieciena līnijas (sarunvalodā sauktas par tee līnijām) iet paralēli tīklam abās pusēs 21 pēdas (6.40 m) attālumā.

Pakalpojuma centra līnija iet taisnā leņķī pret apkalpošanas līniju līdz tīklam. Tas sadala T lauku divos vienāda lieluma taisnstūros - trieciena laukos. Tīkla augstums ir 3 pēdas (0.914 m) vidū un 3.5 pēdas (1.07 m) pie stabiem.

Platība starp bāzes līniju un žogu ir 18-21 pēdas (5.50m - 6.40m) gara. teniss. Teniss tiek spēlēts uz dažādām virsmām.

Starp visbiežāk sastopamajiem: smiltis (franču valoda - atvērta), zāle (Vimbldona), cietā korta (us - atvērta), atsitiena dūzis (austrāliešu valoda - atvērta). turklāt granulāts, paklājs, mākslīgā zāle.